09
امروز: 28 تیر, 1397 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | قیمت خودرو افزایش یافت ،آخرین تحولات بازار خودرو

قیمت خودرو افزایش یافت ،آخرین تحولات بازار خودرو

تاریخ انتشار:20 فروردین, 1394 | 11:35         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 1185
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

 
در حالی این روزها مردم منتظر کاهش قیمت خودرو پس از توافق لوزان هستند، اما در مقابل برخی از خودروسازان قیمت محصولات خود را از 200 هزار تومان تا یک میلیون تومان افزایش دادند.

مردمی که این روزها در انتظار ارزان شدن قیمت خودرو هستند، هم‌اکنون با افزایش قیمت محصولات خودروسازها مواجه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌ها حاکی از آن است که گروه خودروسازی سایپا و پارس‌خودرو قیمت جدید محصولات خود را طبق دستورالعملی به نمایندگی‌های فروش در سراسر کشور اعلام کرده‌اند.

بر این اساس، انواع خودرو پراید حدود 200 هزار تومان نسبت به اسفندماه 1393 گران‌تر شده است. همچنین انواع خودرو تیبا نسبت به سال گذشته با رشد قیمت 200 هزار تومانی روبه‌رو بوده و خودرو تندر90 نیز حدودا یک میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. در همین حال، خودروهای وارداتی از قبیل سراتو یک میلیون تومان نسبت به اسفندماه 1393 رشد قیمت داشته است.

این افزایش قیمت‌ها که از 200 هزار تا یک میلیون تومان اتفاق افتاده، طبق دستورالعمل نوزدهم فروردین‌ماه 1394 اعلام شده است، ولی در این دستورالعمل جمله‌ای نوشته شده که افزایش قیمت علی‌الحساب بوده و هنوز قیمت سال 1394 توسط شورای رقابت محاسبه نشده است.

این طور که پیداست، خودروسازان نه‌تنها به دنبال ارزان کردن خودرو نیستند، بلکه در پی گران کردن خودرو در هفته‌ها و ماه‌های آتی خواهند بود.

در شرایطی که خریداران خودرو به خاطر کاهش نرخ تورم و خوشبینی به نتایج مذاکرات هسته‎ای به کاهش یا حداقل ثبات نرخ‌ها امیدوارند، اما زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که خودروسازان خود را برای افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت‌ها آماده می‌کنند. هرچند که به گفته آنها افزایش قیمت مربوط به هزینه‌های بیمه شخص ثالث، شماره‌گذاری خودرو، مالیات بر ارزش افزوده و... است اما برخی نمایندگان با آن مخالفت کرده و شورای رقابت هم تصمیم‌گیری را به اواخر فروردین موکول کرده است.

خودروکاهش قیمتتوافقتولیدقیمتبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: