09
امروز: 28 تیر, 1397 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | میزان افزایش قیمت محصولات سایپا

میزان افزایش قیمت محصولات سایپا

تاریخ انتشار:24 فروردین, 1394 | 10:54         نویسنده: گروه خبری            بازدید: 1258
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

میزان افزایش قیمت محصولات سایپا


مدیر حسابداری سایپا از عدم تغییر قیمت پایه محصولات این شرکت خبر داد و گفت: افزایش رخ داده در قیمت‌ها به دلیل افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده بوده است

 حسن احدزاده با اشاره به انتشار اخبار و گزارشات در خصوص افزایش قیمت محصولات سایپا از ابتدای سال جاری  به نسیم اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه کشور سالیانه یک درصد به نرخ مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود و از همین رو برمبنای قانون بودجه سال 94 نرخ مالیات بر ارزش افزوده از 8% به 9% افزایش یافته است .  
احدزاده تصریح کرد مالیات بر ارزش افزوده یا همان مالیات مصرف کننده در بیشتر کشورهای جهان رایج بوده و نرخ آن در برخی از کشورها به 25% هم می رسد .  

قابل ذکر است بخش قابل توجهی از قیمت خودرو یعنی حدود 15% آن مربوط به مالیات بر ارزش افزوده ، عوارض شماره گذاری ، بیمه شخص ثالث و خدمات ناجا می باشد و ربطی به خودروساز ندارد .

وی افزود: گروه خودروسازی سایپا تاکنون هیچ گونه افزایشی در قیمت پایه محصولات خود نداشته اما درخواست اعلام نرخ تورم بخشی را در اختیار شورای رقابت قرار داده است.

احدزاده تصریح کرد: با توجه به افزایش 10 درصدی نرخ ارز مبادله ای و همچنین افزایش نرخ مواد اولیه و  حقوق و دستمزدها در سال گذشته، یقیناً تورم بخشی این صنعت نیز افزایش یافته و خودروسازان بر اساس قانون و دستورالعمل شورای رقابت، درخواست خود رابه شورای رقابت ارائه کرده اند.

افزایش قیمت محصولات سایپابرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: