این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 31 خرداد, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | دولت تورم را خوب کنترل کرده است

دولت تورم را خوب کنترل کرده است

تاریخ انتشار:26 فروردین, 1394 | 13:13         نویسنده: گروه خبری            بازدید: 2509
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

 دولت تورم را خوب کنترل کرده است

 

رئیس کمسیون برنامه و بوجه مجلس گفت: دولت به خوبی تورم را در کشور کنترل کرده است.
 

غلامرضا تاج گردون در حاشیه سفر به شهرستان دهلران در گفتگو با مهر اظهار داشت:  کنترل تورم به منظور کاهش قیمت نیست و دولت تورم را که در یک سراشیبی بسیار سختی قرار داشت کنترل کرد و این کار ارزشمند دولت توانست افزایش قیمت ها را از ۴۰ درصد به ۱۵درصد برساند.

وی بیان داشت: دولت کار بسیار سختی در راستای مهار تورم در پیش دارد و باید با تدبیر پیش برود و در این راستا دولت و مجلس باید همدیگر را یاری کنند و در کل دولت به خوبی تورم را کنترل کرده است.

تاج گردون تصریح کرد: اگر دولت بتواند کشور را از رکود خارج و مشکل بیکاری را تا حدودی حل کند عملکرد آن مثبت است.

تاج گردون افرود: خوشبختانه دولت بودجه را به موقع تحویل داد و در این راستا مجلس هم کلیات آن را تصویب  کرد هرچند ما در شرایط سختی بوجه را نهایی کردیم.

وی گفت: زمانی که دولت بودجه را تحویل مجلس داد ما شاهد کاهش چشمگیر قیمت نفت بودیم و در این راستا مجلس بودجه را در دو سطح تحویل دولت داد تا دولت بتواند با قیمت نفت بودجه را هدایت کند که البته دولت هم در این راستا خوب عمل کرد.

وی اظهار داشت: مجلس چندین تاکید مشخص در بودجه داشت، که مهمترین آن کاهش سهم نفت در بودجه بود در حالی که تاکید بر افزایش اعتبارات عمرانی که کف آن ۳۰ هزار میلیارد تومان بود تا رکودی که در این سالها اتفاق افتاده بود جبران شود و طرحهای عمرانی با کمبود بوجه مواجه نشوند.

وی به اعتبارات عمرانی سالهای قبل اشاره کرد گفت: در سال ۹۲ حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان و در سال گذشته ۲۷ هزار میلیارد تومان در بحث پروژه های عمرانی بودجه پرداخت شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۱۸۰ تعادل و توازن منطقه ای گفت: یکی از نکات بودجه سال جاری اختصاص سه درصد یعنی حدود شش هزار و ۶۰۰ میلیار تومان برای توازن منطقه ای است که این دغدغه دولت و مجلس بوده است که ما امیدواریم دولت به خوبی در این راستا عمل کند.

وی بیان داشت: در خصوص آب های کشاورزی و استحصال آب های جاری کشور به خوبی توجه به خواست رهبری شده است و از طرفی برای آب روستایی ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شده که در سال گذشته اعتبار آب روستایی ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

تاج گردون افزود: میزان قیری که به روستاها اختصاص یافته بود، ۶۰۰ هزار تن بود که در سال جاری به دو  میلیون تن رسیده است و در این راستا ۵۰۰ میلیارد تومان برای راه روستایی اختصاص یافته و در سال جاری اگر دولت به خوبی ورود پیدا کند ما در آسفالت، روکش جاده ها و توسعه راه ها روستایی شاهد تحول خواهیم بود.

وی افزود: برای حذف نقاط حادثه خیز و تجهیز راهداریهای امسال مجلس ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه اختصاص داده است و دولت باید برنامه خوبی در این راستا انجام و در دستور کار خود قرار بدهد.

وی بیان داشت: خوشبختانه مجلس اختیارات خوبی به دولت در بحث سرمایه گذاری داده که ما امیدواریم که امسال شاهد تحول در این عرصه باشیم.

وی اظهار داشت: با توجه به کاهش اعتبار جاری ادارات ما اطلاع داریم که مشکلاتی برای اضافه کاری آنها پیش آمده است و در این راستا دولت و مجلس  موضوع هزینه های جاری را به خوبی کنترل کردند و ما باید این مسیر را ادامه بدهیم چرا که عمران و آبادانی بسیار برای ما با اهمیت است.

رئیس کمیسیون برنامه بوجه مجلس شورای اسلامی افزود: توجه کمیسیون برنامه  و بودجه مجلس شورای اسلامی به مناطق کمتر توسعه یافته است که خوشبختانه نمایندگان مردم در مجلس ودولت هم به دنبال تحقق این امر  هستند.

وی بیان داشت: در بحث آبیاری تحت فشار امسال هزار میلیار تومان اختصاص یافته است و این بودجه ظرفیت بسیار مناسبی برای مناطق کمتر توسعه یافته است که مردم بتوانند به صورت رایگان زمین های کشاورزی خود را آبیاری بارانی تبدیل کنند.

 

تورممهار تورمبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: