این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 26 تیر, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | بررسی و تحلیل کارشناسی از حال و آینده بورس تهران

بررسی و تحلیل کارشناسی از حال و آینده بورس تهران

تاریخ انتشار:10 فروردین, 1394 | 11:40         نویسنده: نویسنده1            بازدید: 2258
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

بررسی و تحلیل کارشناسی از حال و آینده بورس تهران

 

حمید میرمعینی در رابطه با شرایط روزهای اخیر بازار سهام که با قطع کاهش قیمت ها و بهبود نسبی همراه شده ، اظهار داشت: با در نظر گرفتن جمیع جهات و واقعیت های موجود بازار سرمایه و اقتصاد، پیش بینی می شود روند مثبت روزهای اخیر ادامه دار باشد.
وی درباره دلایل این پیش بینی توضیح داد: اول اینکه قیمت سهام اکثر شرکت ها به نقطه جذابی رسیده و می تواند برای خرید مناسب باشد. از سوی دیگر از فشار فروش ها کاسته شده و از تعداد سرمایه گذارانی که به علت نیاز به نقدینگی و تامین مالی اقدام به فروش می کردند، کم شده است.
این کارشناس ادامه داد: در کنار این دو عامل باید به کمرنگ شدن اخبار منفی از یک سو و اعلام اخباری مانند انصراف کنگره آمریکا از برنامه اعمال تحریم های جدید  و همچنین احتمال حصول نتیجه ایی مثبت از مذاکرات از سوی دیگر اشاره کرد که به نوبه خود می تواند موجب رشد حدود 20 درصدی صنایعی چون خودرو و بانکداری شود. در صورت حرکت مثبت این دو صنعت بزرگ، سایر صنایع هم با اقبال بازار روبرو خواهند شد.
میرمعینی با بیان اینکه افت شاخص های بورس طی یک سال اخیر موجب حساس شدن مسئولان و دولتمردان به بازار سرمایه شده، افزود: در کنار این موارد باید به برنامه های حمایتی دولت از صنایع و صدور مصوباتی در مورد پالایشگاه ها، معدنی ها ، بانک ها و ... اشاره کرد که می تواند زمینه ساز بهتر شدن شرایط شود. اما آنچه در این میان اهمیت دارد لزوم دست گرفتن ابتکار عمل توسط مسئولان بازار سرمایه و اخذ حمایت های دولت از صنایع است.
وی ادامه داد: با این حال شاید تا اواسط سال 94 اخبار مثبت چندانی در پیش نباشد ولی انتظار می رود از نیمه دوم سال آینده شرایط بازار سهام با روند رو به رشد پایداری همراه باشد. به همین دلیل در صورت روشن شدن برخی مسائل و ماهیت بازار در پیش خور کردن اطلاعات و رویدادها، می توان به آینده امیدوار بود.
میرمعینی در خاتمه گفت : همچنین مواردی چون ادامه رکود بازارهای رقیب، عدم نوسان معنادار دلار ، وجود ظرفیت های بالای تولید در اکثر شرکتها ، آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به اقتصاد کشور و .. می تواند در افزایش بهبود بازار سرمایه کمک کنند.

آینده بورس تهرانبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: