این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 26 تیر, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | کاهش شدید نقدینگی در بورس تهران بسیار نگران کننده است

کاهش شدید نقدینگی در بورس تهران بسیار نگران کننده است

تاریخ انتشار:10 فروردین, 1394 | 11:59         نویسنده: نویسنده1            بازدید: 835
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

کاهش شدید نقدینگی در بورس تهران بسیار نگران کننده است

 

محمدرضا رهبر اظهار کرد: در شرایط فعلی قیمت‌ها در بازار به کف رسیده‌اند اما نمی‌توان گفت دیگر قیمت‌ها بیش از این کاهش نمی‌یابند. وقتی بازار تحت تاثیر عوامل منفی چون کاهش قیمت نفت باشد طبیعی است بازهم قیمت‌ها ریزش داشته باشند.

نائب رئیس سابق شرکت بورس با اشاره به عوامل تاثیر گذار در رکود بازار سرمایه، تصریح کرد: کاهش قیمت محصولات جهانی، کاهش نرخ خوراک پتروشیمی و بهره مالکانه معادن در ضوابط بودجه سال ۹۳، باعث شد تا روند ریزشی شاخص بورس در اواخر سال گذشته آغاز شود.

او افزود: در ادامه جو روانی حاکم بر بازار سرمایه، بی‌اعتمادی برخی از سهامداران به قول‌های مساعدی که از طرف مسوولان دولتی در راستای خروج از رکود اقتصادی داده شده بود، طولانی شدن روند توافق هسته‌ای، ابهامات در سیاست‌های اقتصادی دولت و کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی رکود بازار سهام را تشدید کرد.

این کار‌شناس بازارسهام تاکید کرد: کمبود نقدینگی شرکتها براثر رکود اقتصادی یکی از عوامل مهمی است که درحال حاضر مسوولان اقتصادی و بورس باید توجه ویژه‌ای به آن داشته‌اند و اقدامات لازم در جهت رفع این مشکل باید به هرطریقی انجام شود تا دوباره روند رونق به بازگردد.

رهبر تصریح کرد: درحال حاضر بازار در حالت انتظار قرار دارد و اکثر کسانی که معمولا در این بازار فعال بودند، دست نگه داشته‌اند تا در فرصت مناسب وارد بازار شوند. این مساله هم در گرو حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای قرار دارد.

مدیرعامل سابق کارگزاری حافظ در پیش بینی وضعیت بازار در دومانده به پایان سال، گفت: اخیرا قیمت‌ها به کف رسیده و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است. البته باید توجه کرد که عواملی مثل کاهش ریسک بین الملی و کاهش ریسک سیاست‌های اقتصادی در داخل کشور به بهبود بازار کمک قابل توجهی می‌کند.

این کار‌شناس بازار معتقد است: اگر تا قبل از پایان سال توافق در مذاکرات هسته‌ای انجام شود، بطور حتم به بازاررونق می‌بخشد و در آینده نزدیک شاهد رشد قیمت‌ها خواهیم بود.

کاهش نقدینگی بورسبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
12 بهمن, 1393 | 19:27
علي حسيني
 
به نظر مسرسد كه تيم اقتصادي دولت فاقد ابتكار لازم جهت جذب سرمايه وهدايت ان ميباشد وميخواهد سرمايه رادر جايي زنداني كند طبيعي است كه ادامه اين روند منجر به درگيري ميشود در خراسان چند موسسه بانكي وسرمايه گزاري مانند پديده تبرك ميزان عسگري ايرانيان و... به مشكل خورده اند
نام و نام خانوادگی: