این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 31 خرداد, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | تفاوت ایرانی‌ها و اروپایی‌ها در خرید تبلت

تفاوت ایرانی‌ها و اروپایی‌ها در خرید تبلت

تاریخ انتشار:21 اسفند, 1393 | 11:12         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 1246
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

سالهات اپل و سامسونگ رقابتی شدید با یکدیگر در تولید محصولات حوزه دیجیتال و به ویژه در حوزه گوشی موبایل و تبلت با هم داشته و بر سر تصاحب سم بیشتر از بازار در تلاش هستند.

اما این اواخر گویا تلاش اپل در زمینه گوشی و تبلت نتیجه داده است و در سه ماهه پایانی سال این برند توانسته است با تصاحب 20/4 درصد از سهم فروش بازار از سامسونگ که حدود 19/4 درصد از سهم فروش بازار گوشی را در اختیار دارد پیشی گیرد.این اتفاق در بازار گوشی ایران هم کاملا محسوس است و اپل سهم بزرگی از میزان فروش را در اخیتار دارد.

 

اما در حوزه تبلت هم این برند در بازارهای جهانی پیشتاز است. بر اساس گزارش‌های رسیده از سایت statista اپل توانسته است در سه ماهه پایانی سال 2014 با حدود 28/1 درصد از سهم فروش بازار تبلت عنوان محبوب و پرفروش‌ترین برند تبلت را به خود اختصاص دهد. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در سه ماهه پایانی سال 2013 نیز در حدود 33/1 درصد و در سه ماهه چهارم سال 2012 در حدود 38.2 درصد گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال 2011 که بیش از 58 درصد میزان تقاضا از بازار تبلت در اختیار این برند بود کاهش یافته است. اما با این حال اپل همچنان پرفروش‌ترین برند در بازار تبلت است.

 

سامسونگ نیز با کسب 14/5 درصد در زمینه فروش تبلت در رتبه دوم ایستاده است.در سه ماهه پایانی سال 2013 نیز سهم محبوبیت تبلت‌های سامسونگ در حدود 17 درصد گزارش شده است.این درحالیست که دو برند ایسوس و لنوو که در ایران فروش بالایی دارند در سطح جهانی سهم فروشی در حدود 4 تا 4/8 درصد دارند.

 

به گفته فعالان بازار، کاهش محبوبیت تبلت‌های سامسونگ در بازار ایران قیمت گران و همچننی عرضه تبلت‌های خوش قیمت با کانفیگ مطلوب از سوی برندهایی چون ایسوس و لنوو است.

 

به گفته آنها از سویی بسیاری از خریداران تبلت به تعلق خاطری به برند اپل دارند منتظر ورود تبلت جدید این برند با صفحه نمایش بزرگ هستند. به عبارتی خریداران آیپد منتظر بروز یک اتفاق جدید در آیپد هستند.

 

 

تبلتسامسونگاپلبرندفروشبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: