این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 26 تیر, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | بورس صعود کرد

بورس صعود کرد

تاریخ انتشار:11 فروردین, 1394 | 14:20         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 814
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

بورس تهران بعد از یک استراحت کوتاه در معاملات روز گذشته، امروز سه شنبه - به مسیر صعودی خود ادامه داد و با رشد قیمت و تقاضا مواجه شد.

 
بورس تهران که تحت تاثیر مذاکرات هسته ای شروع طوفانی را در ابتدای سال آغاز کرد و با افزایش قیمت و تقاضا همراه شد، امروز نیز به دلیل انتشار اخبار امیدوار کننده از لوزان سوئیس، به مسیر صعودی خود ادامه داد و با رشد تمامی متغیر ها مواجه شد.

این در حالی است که با توجه به اتمام مهلت مذاکرات هسته ای،فعالان تالار شیشه ای امروز بیشتر از روزهای گذشته چشم به اخبار مذاکرات دوخته اند تا برای خرید یا فروش سهام خود تصمیم نهایی اتخاذ کنند اما انتشار اخبار مثبت و امیدواری به حصول توافق، سهامداران تالار شیشه ای را به خرید و نگه داری سهام خود خوش بین کرد و موجب افزایش تقاضا و رشد شاخص بورس شد؛ به طوری که بعد از کاهش تقاضا و استراحت شاخص بورس در روز گذشته، امروز شاخص بورس رکورد دیگری ثبت کرد و با ۵۵۴ واحد افزایش به کانال ۶۵ هزار و ۷۲۹ واحد رسید.

در معاملات امروز اکثر شرکتهای بورسی به رنگ سبز درآمده و شرکتهای نفت و گاز پارسیان،مخابرات،پالایشگاه بندرعباس، تاپیکو، غدیر،کشتیرانی،مپنا، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه،ملی مس، بانک صادرات و گل گهر بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند. در مقابل شرکتهای هلدینگ خلیج فارس،بانک پارسیان و پتروشیمی فناوران با افت قیمت مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در معاملات امروز نیز همانند روزهای گذشته شرکتهای پالایشی همچون پالایشگاه اصفهان، بندرعباس و زامیاد از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکتهای بانکی و خودرویی بر خلاف روزهای گذشته بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

در معاملات رو سه شنبه تالار شیشه ای حجم و ارزش معاملات رشد کرد و در مجموع ۴۵۳ میلیون سهم به ارزش ۷۹ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به ۲۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.


 

 

بورسحجم مبناشاخصسهام تحریمبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: