این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 26 تیر, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | بررسی تخلف کارگزاری ها به دلیل ثبت سفارش خارج از ساعت کاری در کمیته تخلفات سازمان بورس

بررسی تخلف کارگزاری ها به دلیل ثبت سفارش خارج از ساعت کاری در کمیته تخلفات سازمان بورس

تاریخ انتشار:12 فروردین, 1394 | 11:20         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 741
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

 

 روز گذشته در اتفاقی نادر پس از پایان ساعت معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران تعدادی سفارش برای سهام های خودرویی و بانکی ثبت شد که غیرقانونی است و بعید نیست این امر به خاطر نزدیک شدن به توافق هسته ای و در نتیجه رشد این سهام ها باشد.

 

کیوان شیخی رئیس آمار و اطلاعات شرکت بورس اوراق بهادار این عمل را تخلف بر شمرد و افزود: کارگزاری ها تخلف کرده اند و در کمیته تخلفات باید پاسخگو باشند. وی ادامه داد: تمام معاملات ثبت شده حذف و در معاملات فردا اعمال نخواهند شد.


اما از سویی دیگر محمود رضا خواجه نصیری مدیر اداره نظارت بر بورس‌های سازمان بورس طی گفتگویی این عمل را قانونی برشمرد و افزود: اگر کارگزاران بنابر خبرهای منتشر شده و شرایط موجود، صبح فردا اقدام به حذف سفارش خود کنند متخلف نیستند، مگر این که با ثبت سفارش خرید یا فروش بخواهند در بازار سرمایه شرایطی خاص را القا کنند و وانمود کنند که مثلا وضعیت سهام شرکتی خاص در بورس خوب یا بد است. وی افزود: این امر از خلا قانونی موارد بورسی است که باید برای آن چاره ای بیندیشیم.

 

گفتنی است در صورت توافق بین ایران و 5+1 فردا سهام بسیاری از شرکت ها از ابتدای روز حالت صف خرید به خود خواهد گرفت و گویا برخی کارگزاری ها با علم به این قضیه درصدد تقلب و تلاش برای قرارگرفتن در ابتدای صف کسب سود کلان شده اند.

بورسحجم مبناشاخصسهام تحریمبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: