09
امروز: 28 تیر, 1397 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | افزایش ٣٣ درصدی معامله های فرابورسی در سال 93

افزایش ٣٣ درصدی معامله های فرابورسی در سال 93

تاریخ انتشار:14 فروردین, 1394 | 14:41         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 1237
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

نگاهی به آمار معامله بازارهای مختلف فرابورس در سال گذشته بیانگر خرید و فروش ٥٢ هزار و ٦٧٨ میلیون ورقه بهادار به ارزش ٣٣٢ هزار و ٤٤٧ میلیارد ریال در ٢٤١ روز معاملاتی سال ٩٣ است که طی آن ارزش بازار فرابورس به رقم ٨٣٤ هزار و ٦٦٣ میلیارد ریال رسید.


حجم و ارزش معامله های فرابورس ایران هم به ترتیب ٣٣ و ١٤ درصد نسبت به مدت مشابه سال ٩٢ رشد کرد و تعداد نمادهای قابل معامله از ٢٥٢ به ٢٨٠ نماد افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، در یک سال گذشته به طور میانگین، هر ماه ٤ هزار و ٦١٢ ورقه بهادار به ارزش ٢٧ هزار و ٨٠٦ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که در این میان، حجم و ارزش معاملات در اردیبهشت به بالاترین حد رسید و در مردادماه کمترین سطح را تجربه کرد.
افزون بر این، درحالی که ٣١ درصد معاملات سال ٩٣ در بازار دوم و ١٨ درصد در بازار اول فرابورس ایران انجام شده، ٤٨ درصد ارزش معاملات فرابورس متعلق به بازار ابزارهای نوین مالی است و حجم و ارزش معاملات در بازار اول نسبت به مدت مشابه سال ٩٢ به ترتیب ٥٧ و ٢٣ درصد رشد نشان می‌دهد.


این گزارش حاکیست، محصولات شیمیایی، انبوه سازی، املاک و مستغلات و بانکها سه صنعت پیشرو در بازار معاملات سهام فرابورس ایران به لحاظ ارزش معاملات در سال ١٣٩٣ هستند.
همچنین در اسفندماه ٩٣، ٧ هزار و ٣٦٨ میلیون ورقه بهادار به ارزش ٣٨ هزار و ٦٠١ میلیارد ریال معامله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ٢٧ و ٢٤ درصد افزایش یافته و نکته قابل توجه در معاملات این ماه، رشد ٣٠٩ درصدی حجم و ٢٤٤ درصدی ارزش معاملات در بازار اول فرابورس ایران است.

 

 

فرابورسکپرورعرضه اولیهمعاملاتبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: