این سایت به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی را به ایمیل support@sahmiran.com ارسال نمایید.
امروز: 26 تیر, 1398 | 
 
    
سهمیران - سایت خبری و تحلیلی بازار سرمایه ایران - سهام غیر بورسی | پدیده شاندیز | تاثیر لغو تحریم‌ها بر بانک‌ها بیشتر از سایر شرکت‌های بورسی است

تاثیر لغو تحریم‌ها بر بانک‌ها بیشتر از سایر شرکت‌های بورسی است

تاریخ انتشار:14 فروردین, 1394 | 14:53         نویسنده: گروه تحلیلی            بازدید: 612
  
تغییر سایز فونت:   +A | پیش فرض | -A

با رسیدن به توافق جامع هسته ای و برداشته شدن تحریم ها به طور حتم یکی از گروه‌هایی که بیشترین تاثیر مثبت را از این اتفاق می‌بیند گروه بانکی است که برداشته شدن تحریم ها تاثیر قابل توجهی در فعالیت و سودآوری آنها خواهد داشت و شرکتهای این گروه از جمله نمادهایی هستند که در روزهای معاملاتی گذشته با افزایش تقاضا و رشد مواجه بوده اند.

 

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رسیدن به توافق جامع هسته ای و برداشته شدن تحریم ها، تاثیر قابل توجهی در فعالیت و سودآوری گروه بانکی خواهد داشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، حمیدرضا احمدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص تاثیر لغو تحریم ها بر گروه بانکی در بورس گفت: از چند سال گذشته و با تشدید تحریم ها گروه‌ها و صنایعی مختلف بورسی تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفتند که گروه بانکی نیز به دلیل محدودیتهای ایجاد شده به لحاظ نقل و انتقالات پول در سطح بین المللی متاثر از این تحریم ها شد.

 

این کارشناس بازار سرمایه افزود: هر چند تحریم ها مراودات بین المللی بانکها را متوقف نکرد، با این وجود هزینه های زیادی بر عملیات ارزی و بانکی کل سیستم بانکی کشور تحمیل شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس با رسیدن به توافق جامع هسته ای و برداشته شدن تحریم ها به طور حتم یکی از گروه‌هایی که بیشترین تاثیر مثبت را از این اتفاق می‌بیند گروه بانکی است که برداشته شدن تحریم ها تاثیر قابل توجهی در فعالیت و سودآوری آنها خواهد داشت و شرکتهای این گروه از جمله نمادهایی هستند که در روزهای معاملاتی گذشته با افزایش تقاضا و رشد مواجه بوده اند.

 

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که رفع تحریم ها تاثیرات زیادی بر کاهش هزینه‌های عملیات بین المللی بانک‌ها و نیز افزایش سود آوری آنها خواهد داشت گفت: به همین دلیل است که از گروه بانکی به عنوان یکی از چند گروهی یاد می شود که از رسیدن به توافق و نیز رفع تحریم ها اثر مثبت و زیادی می پذیرند.

 

 

بورسحجم مبناشاخصسهام تحریمبرچسب ها : 

درجه اهمیت مطلب:   rate_0
نام و نام خانوادگی: